perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: nënë

Fjalor: anglisht nënë
Përkthime: array, homeland, matrix, mother, motherland, stencil, mater
nënë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: děloha, mateřský, matka
nënë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: matrix, mutter
nënë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: moder, mor, gudmor
nënë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: madre
nënë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: matrice, mère
nënë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: madre, stampo
nënë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: mor, gudmor, moder
nënë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: матрица, мать, отчизна, матерь
nënë në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: майка
nënë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: матка, маці
nënë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: ema
nënë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: äiti, emä, emo, matriisi
nënë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μητέρα
nënë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: majka, mati
nënë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: mátrix, anya
nënë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: motina
nënë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ame, madre, mãe
nënë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: mati
nënë në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: macierz, matka
nënë në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: moder, mor
nënë në suedisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: matka
nënë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: дама, жінка, леді, мати, матір, пані
nënë në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

nënë tereza, nënë e dashur, nënë tereza poezi, nënë shqipëri dritero agolli, nënë tereza international airport, nënë tereza gonxhe bojaxhiu, nënë shqipëri, fjala nënë, collectif nënë, nënë malo