perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: natë

Fjalor: anglisht natë
Përkthime: night, night-time
natë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: noc
natë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nacht, nachtzeit
natë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: nat, natte
natë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: noche
natë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: nuit, nuitamment, nuitée
natë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: notte
natë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: natt
natë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ночь
natë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: natt
natë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: ноч
natë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: öö
natë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime:
natë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: νύχτα
natë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: noć
natë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: éjjel, éjszaka
natë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: naktis, tamsa, vakaras
natë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: coite, noite
natë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: noč
natë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: noc
natë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вечір, ніч, нічний
natë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: noc
natë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

natë çame-bilal xhaferri, mirë natë