perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ndërhyj

Fjalor: anglisht ndërhyj
Përkthime: interfere, intervene, intercede
ndërhyj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: intervenovat, přihodit, zakročit, zasáhnout, zasahovat, zprostředkovat
ndërhyj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: einschreiten, intervenieren, übergreifen, eingreifen, zugreifen
ndërhyj në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ingerir, interferir, intervenir, interceder, jugar, mediar
ndërhyj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: ingérer, intervenir, intercéder
ndërhyj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: intervenire
ndërhyj në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: вмешивать
ndërhyj në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: ingripa
ndërhyj në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: beavatkozik
ndërhyj në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: intervir, interceder, mediar
ndërhyj në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ingerować, interweniować
ndërhyj në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: zasiahnuť
ndërhyj në sllovakisht »