perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ndërkohë

Fjalor: anglisht ndërkohë
Përkthime: meantime, meanwhile
ndërkohë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: zatím
ndërkohë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: einstweilen, indes, indessen, inzwischen, mittlerweile, stattdessen, unterdessen, vorläufig
ndërkohë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: imens, imidlertid
ndërkohë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: entretanto
ndërkohë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: attendant, cependant, entre, entre-temps, pourtant
ndërkohë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: frattanto, frattempo, intanto
ndërkohë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: imens, imidlertid
ndërkohë në norvegjisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: međutim
ndërkohë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ezalatt
ndërkohë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: entretanto
ndërkohë në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: tymczasem
ndërkohë në polonisht »