perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ndiej

Fjalor: anglisht ndiej
Përkthime: abhor, be, fare, feel, fell, fine, smell, smelt, perceive, detect
ndiej në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: cítit, hmatat, jít, ohmatat, ohmatávat, pocítit, pociťovat, ucítit, vycítit, zakoušet, tušit
ndiej në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: duften, empfinden, fühlen, riechen, spüren, stinken, tasten, wahrnehmen
ndiej në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: befinde, dufte, føle, fornemme, kost, lugte, må, mærke, være
ndiej në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: encontrarse, oler, olfatear, oliscar, palpar, sentir, sentirse, tentar, resentirse, percibir
ndiej në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aller, concevoir, ressentir, sentir, tâter, éprouver, pressentir
ndiej në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: percepire, sentire, stare, tastare, avvertire, provare, intuire
ndiej në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: befinne, føle, fornemme, kost, lukte, må, være
ndiej në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: чувствовать, ощущать
ndiej në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: känna, kännas, kost, må
ndiej në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: lõhnama, tundma
ndiej në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: haista, haistaa, koetella, tuntea
ndiej në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αισθάνομαι, μυρίζω, νιώθω
ndiej në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: érez, érezni, érzékelni, érzékel
ndiej në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kvepėti
ndiej në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cheirar, encontrares, experimentar, palpar, sentir, tentar, apalpar
ndiej në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: mirosi
ndiej në rumanisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czuć, odczuć, odczuwać, wyczuwać
ndiej në polonisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: osjetiti
ndiej në kroatisht »

Fjalë të ngjashme

ndjej per ty, te ndjej