perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ndonjë

Fjalor: anglisht ndonjë
Përkthime: an, any, certain, other, some, anybody, anyone, go-getter, somebody, someone
ndonjë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jakýkoli, jakýkoliv, jakýsi, jeden, kterýkoliv, kterýsi, nějaká, nějakou, nějaký, někdo, některý, žádný, kdosi, nikdo
ndonjë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beliebig, ein, irgend, irgendein
ndonjë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: en, et, nogen
ndonjë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: alguno, cualquiera, un, una, alguien
ndonjë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aucun, quelconque, quelque, un, une, quidam, richelieu
ndonjë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: alcuno, qualche, qualsiasi, qualunque, uno, qualcheduno, qualcuno
ndonjë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: en, et, noe, noen, viss
ndonjë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: какой-то, некоторый, кто-нибудь, кто-то, некто
ndonjë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: någon, något, en
ndonjë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: нейкі, троху, трошку, якісь, якісьці, хтосьці
ndonjë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: jokin, joku, yksi, eräs
ndonjë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ένα, ένας, μία
ndonjë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: jedan, netko
ndonjë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bármelyik, bizonyos, semmivel, valamilyen, valaki
ndonjë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: alguém, algum, qualquer, um, una, alguita
ndonjë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: якийсь, хтось
ndonjë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: jakiś, ktoś
ndonjë në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: niekto
ndonjë në sllovakisht »