perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: nepërkë

Fjalor: anglisht nepërkë
Përkthime: adder, asp, aspic, snake, viper
nepërkë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: aspik, huspenina, levandule, rosol, užovka
nepërkë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: natter, otter, schlange
nepërkë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: hugorm, orm, slange
nepërkë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: áspid, culebra, serpiente, sierpe, víbora
nepërkë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aspic, couleuvre, serpent, vipère
nepërkë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: biscia, serpe, serpente, vipera
nepërkë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: hoggorm, huggorm, orm, slange
nepërkë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: гадюка, заливное, змея
nepërkë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: huggorm, orm
nepërkë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: змия
nepërkë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: змяя
nepërkë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: madu, rästik
nepërkë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: käärme, kyy, kyykäärme
nepërkë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: οχιά, φίδι
nepërkë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: zmija
nepërkë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: áspiskígyó, kígyó, vipera
nepërkë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: gyvatė
nepërkë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: áspide, cobra, serpente, víbora
nepërkë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: şarpe
nepërkë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: kača
nepërkë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: гадюка
nepërkë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: żmija
nepërkë në polonisht »