perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ngadalë

Fjalor: anglisht ngadalë
Përkthime: slowly, gradually, tardily, freely, loosely, may
ngadalë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pomalu, pozvolna, zvolna, volně
ngadalë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: langsam, sacht, dürfen
ngadalë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: langsomt, løst
ngadalë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: despacio, lentamente, libremente
ngadalë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: lentement, bellement, doucement, insensiblement, lento, moliéresque, posément, tout, adagio, librement
ngadalë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: adagio, lentamente, piano
ngadalë në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: мало-помалу, медленно, понемногу, исподволь, можно
ngadalë në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: павольна, марудна, паволі
ngadalë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: aeglaselt
ngadalë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hiljaa, hitaasti, verkalleen
ngadalë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αργά
ngadalë në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: lassacskán, fokozatosan, lassan, lassankint, szabad
ngadalë në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: lentamente, livremente
ngadalë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: počasi
ngadalë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: pomaly
ngadalë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pomału, powoli, wolno
ngadalë në polonisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: etterhånden, langsomt, sakta, sakte, løst
ngadalë në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: sakta, löst
ngadalë në suedisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: навмисне, повільно, повільно-повільно, поволі, вільно
ngadalë në ukrainisht »