perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: nganjëherë

Fjalor: anglisht nganjëherë
Përkthime: occasionally, sometimes, times, sometime
nganjëherë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: časem, někdy
nganjëherë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bisweilen, manchmal, mitunter, zuweilen, wieder
nganjëherë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: iblandt, undertiden, ibland, stundom
nganjëherë në danisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: parfois, quelquefois
nganjëherë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: talvolta, talora
nganjëherë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: iblant, inniblant, undertiden, ibland, stundom
nganjëherë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: иногда
nganjëherë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: alltemellanåt, undertiden, ibland, stundom
nganjëherë në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: mõnikord
nganjëherë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: joskus, toisinaan, väliin
nganjëherë në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: katkad, ponekad
nganjëherë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: időnkint, néha, időnként, olykor
nganjëherë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: kartais
nganjëherë në lituanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: včasih
nganjëherë në sllovenisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czasami, czasem, niekiedy
nganjëherë në polonisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: калі-нікалі, падчас, часам, часамі
nganjëherë në bjellorusisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: випадковий, інколи, іноді
nganjëherë në ukrainisht »