perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ngase

Fjalor: anglisht ngase
Përkthime: because, for, on, that
ngase në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: neboť, protože, do, kvůli, na, pro, za
ngase në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: denn, weil, als, für, zu, nämlich
ngase në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fordi, for, til, annals, før, nemlig, ty, siden
ngase në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: por, porque, de, en, para, pues
ngase në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: car, afin, comme, pour
ngase në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ché, perché, per, pro, siccome
ngase në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fordi, for, til, annals, før, ettersom, nemlig, ty, siden
ngase në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ибо, для, на, чтобы
ngase në rusisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: защото
ngase në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: sest
ngase në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: koska, hyväksi, myötä, vuoksi
ngase në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: γιατί, διότι, για
ngase në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: jer, za, zbog
ngase në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: por, porque, para
ngase në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: deoarece
ngase në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бо, для, за, на
ngase në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: albowiem, ażeby, bo, bowiem, gdyż
ngase në polonisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: для
ngase në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: azért, hogy, mert, ugyanis, minthogy, mivel
ngase në hungarisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: za
ngase në sllovenisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: annars, för, alldenstund, for, ty
ngase në suedisht »

Fjalë të ngjashme

ngase ndityiwe, ngase p, bova ngase, edwin ngase