perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ngricë

Fjalor: anglisht ngricë
Përkthime: bitter, frost, frostwork, frost-work, gnawing, hoarfrost, hoar-frost, rime
ngricë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: mráz, jíní, jinovatka, námraza
ngricë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: frost, reif, raureif
ngricë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: frost, kulde, rim, rimfrost
ngricë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: frío, helada, escarcha
ngricë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: froid, gel, gelée, blanche, frimas, givre
ngricë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: gelata, gelo, brina
ngricë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: frost, kulde, rim, rimfrost
ngricë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: мороз, изморозь, иней
ngricë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: frost, köld, rim
ngricë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: мароз, іней, шэрань
ngricë në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: halla, pakkanen, härmä, huurre, kuura
ngricë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: παγετός
ngricë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: mraz
ngricë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fagy, hideg, dér, zúzmara
ngricë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: šaltis, šarma
ngricë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: frio, geada
ngricë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: mráz
ngricë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: від, мороз, іній
ngricë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: mróz, szron
ngricë në polonisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: скреж
ngricë në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: härmatis
ngricë në estonisht »