perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ngrij

Fjalor: finlandez ngrij
Përkthime: hyydyttää, jäätää, jäädyttää, jäätyä, kylmentää
ngrij në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: erősödni, szilárdulni, átfagyni, megfázni
ngrij në hungarisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kuzynka, mrozić, zamarzać, zamrażać, zamrozić
ngrij në polonisht »
Fjalor: anglisht
Përkthime: freeze, chill, congeal, refrigerate
ngrij në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: mrazit, mrznout, ochladit, zamrznout, zchladit, zmrazit, zmrznout, chladit, vychladit
ngrij në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: gefrieren, einfrieren, eingefroren, erfrieren, frieren, zufrieren, stoppen
ngrij në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: frost, fryse, tjære, ise
ngrij në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: congelar, helar, congelarse
ngrij në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: congeler, figer, geler, glacer, surgeler, frapper, frigorifier
ngrij në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: gelare, ghiacciare, congelare
ngrij në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: frost, tjære, fryse, djupfryst, dypfryse, forfryse, frumsen, kjøld, avkjøle, ise
ngrij në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: леденить, морозить, замерзать, замораживать, сгущать, заморозить
ngrij në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: frost, köld, tjäle, frysa, djupfrysa, frusen
ngrij në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: марозіць, замарожваць
ngrij në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: jäätuma
ngrij në estonisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: congelar, pelar, refrigerar
ngrij në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: zmraziť
ngrij në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: морозити, замерзати, замерзніть, замерзнути, заморожувати, зима, зимовий
ngrij në ukrainisht »