perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ngutem

Fjalor: anglisht ngutem
Përkthime: gain, hasten, hurry, run, haste, hustle, rush
ngutem në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: běhat, běžet, postup, utíkat
ngutem në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: eilen, beeilen, sputen, tummeln
ngutem në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fortne, haste, ild, ile, løbe, påskynde, raske, skynde
ngutem në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: acudir, acelerar, adelantar, correr
ngutem në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: avance, courir, empresser, avoirs
ngutem në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: correre, sbrigarsi, vantaggio
ngutem në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fortne, hasta, ila, ile, forsere, haste, påskynde, raske, skynde
ngutem në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: спешить
ngutem në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: brådska, hasta, ila, jäkta, skynda, forsare
ngutem në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: ссадзіць
ngutem në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: igyekezni, sietni, siet
ngutem në hungarisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: відправити, кваптеся, летіти, літати, муха, обстріл, пілотувати, полетіти, політ, посада, посилати, поспішати, пост, пошта, поштовий, пролетіти, проноситись, розклеїти, розклеювати, спішити, стовп, щогла
ngutem në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: spieszyć
ngutem në polonisht »