perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: njëmijë

Fjalor: anglisht njëmijë
Përkthime: thousand
njëmijë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: tisíc, tisícovka
njëmijë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: täuschungen
njëmijë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: tusind, tusinde
njëmijë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: mil, millar
njëmijë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: mil, mille, millier
njëmijë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: migliaio, mille
njëmijë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tusen
njëmijë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: тысяча
njëmijë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tusen
njëmijë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: тысяча
njëmijë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tuhat
njëmijë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: tuhat
njëmijë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χίλια
njëmijë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: tisuća
njëmijë në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: tūkstantis
njëmijë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: mil
njëmijë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: tisoč
njëmijë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: tisíc
njëmijë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: тисяча
njëmijë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: tysiąc
njëmijë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

njëmijë e një pse