perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

pushtet në norvegjisht

Fjalë: pushtet (numri i letrave: 7)
Fjalë: shqiptar-norvegjeze
Përkthime (23): autorisasjon, autoritet, mandat, myndighet, respekt, åndsevne, dyktighet, effekt, fasthet, hold, kraft, makt, styrka, styrke, velde, rike, stormakt, behørighet, bemyndigelse, fullmakt, potens, øvrighet, regjering
Vlerësim:
(1.5/5)
 
Fjalë të ngjashme: norvegjeze pushtet, pushteti ekzekutiv, pushtet pa lavdi, pushtet hijesh, fjala pushteti, pushtet në norvegjisht, autorisasjon në shqip
pushtet në norvegjisht