perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: nuhatje

Fjalor: anglisht nuhatje
Përkthime: smell, nosing
nuhatje në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: čich, pach, vůně, zápach
nuhatje në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: geruch, geruchsinn, aroma
nuhatje në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: lukt, aroma, duft, lugt
nuhatje në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: nariz, olfato, aroma, olor
nuhatje në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: nez, odorat, flair, odeur
nuhatje në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: odorato, odoro, olfatto, fiuto, odore, puzzo
nuhatje në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: lukt, aroma
nuhatje në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: обоняние, аромат, запах, нюх, чутьё
nuhatje në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: lukt
nuhatje në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: нюх
nuhatje në bjellorusisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: njuh, miris
nuhatje në kroatisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: нюх, запах
nuhatje në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: powonienie, węch
nuhatje në polonisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: мирис
nuhatje në bullgarisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: haju, hajuaisti, katku, tuoksu
nuhatje në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: szaglás
nuhatje në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: aromatas, kvapas
nuhatje në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: aroma, bolor, cheiro, odor
nuhatje në portugalisht »