perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: nxij

Fjalor: anglisht nxij
Përkthime: blacken, sable, decry
nxij në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: černat, černit, načernit, začernit
nxij në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: schwarz, schwärzen
nxij në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: ennegrecer, denigrar
nxij në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: charbonner, noircir, calomnier, débiner
nxij në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: annerire
nxij në italisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: чернить, чернеть, очернить
nxij në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: абгаворваць, няславіць, пляміць, чарніць, манах, чарнець, абгаварыць, абняславіць, ачарніць, запляміць
nxij në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: mustata, parjata
nxij në finlandisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: болото, брудніть, чорніти, чорніть, чернець, чорнити, очорнити
nxij në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czernić, czernieć, oczernić
nxij në polonisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: svartne
nxij në norvegjisht »