perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: orë

Fjalor: anglisht orë
Përkthime: hour, period, time, clock
orë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chvíle, doba, hodina, hodiny
orë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: stunde, uganda, stoppuhr, uhr
orë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: tid, tidspunkt, time, klokke, ur
orë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: hora, reloj
orë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: couvre-feu, heure, chronomètre, coucou, horloge, montre
orë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ora, orologio
orë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: klokke, klokkeslett, tidspunkt, time, ur
orë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: час, часы
orë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: time, timme, klocka, ur
orë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: час, часовник
orë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: гадзiна, гадзiньнiк
orë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tund
orë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: aika, hetki, tunti, kello
orë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ώρα, ρολόι
orë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: sat
orë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: óra
orë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: laikas, valanda, laikrodis
orë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: hora, elogio, pêndulo, relógio
orë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ura
orë në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: година, годину, годинник
orë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: godzina, zegar
orë në polonisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: hodiny
orë në sllovakisht »

Fjalë të ngjashme

orë dore, orë mësimore