perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: ose

Fjalor: anglisht ose
Përkthime: does, if, or, unless, whether
ose në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: anebo, jak, jestli, jestliže, kdyby, nebo, zda
ose në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ob, oder
ose në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: dersom, eller, hvis, og, om, vare
ose në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: o, si, u
ose në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cirage, est-ce, ou, si
ose në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: o, oppure, se
ose në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dersom, eller, hvis, om, vare
ose në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: если, или, разве
ose në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: huruvida, om, vare
ose në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: или
ose në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: або, альбо, цi
ose në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kas, või
ose në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: eli, jos, tai, vai
ose në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ή
ose në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ako, da, ili
ose në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: vajon
ose në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: ar
ose në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: o, ou, se, si, u
ose në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: ali
ose në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: alebo
ose në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: або, або-або, чи, якщо
ose në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: czy
ose në polonisht »

Fjalë të ngjashme

jose mourinho, jose callejon, jose saramago, jose mujica, jose alberto castro, jose luis chilavert, jose rodriguez, jose ron, jose antonio reyes, jose sosa