perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përballë

Fjalor: anglisht përballë
Përkthime: ago, ahead, am, ante, before, by, outside, pre, prior
përballë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: napřed, před, vpřed, vpředu
përballë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bevor, ehe, voneinander, vor, voraus, vorn
përballë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: for, før, foran, føre, forhen, fremad, inden, udenfor
përballë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: adelante, ante, anteriormente, antes, armador, delante
përballë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: antérieurement, avant, devant
përballë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: davanti, dinanzi, prima
përballë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: for, før, foran, føre, framfor, framfør, fremfor, fremst, innen, på, utanfør, utenfor
përballë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: перед, передо, пред
përballë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: for, för, foran, före, framför, inför, utanför
përballë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: перад, перада
përballë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: enne
përballë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: edessä, ennemmin, ennen, eteen
përballë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πριν
përballë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: ispred, naprijed, pred, prije
përballë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: elé, előbb, előtt
përballë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: prieš
përballë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: adiante, adianto, adulante, ante, anteriormente, antes
përballë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: pred
përballë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: pred
përballë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: до, з-перед, перед
përballë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: przed
përballë në polonisht »