perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përkas

Fjalor: anglisht përkas
Përkthime: apply, attract, belong, concern, deal, interest, pertain, refer, regard
përkas në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: hledět, nazírat, pohlížet
përkas në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: anbelangen, anbetreffen, angehen, betreffen, gelten
përkas në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: angå, berøre, betragte, galla, røre, vedkomme
përkas në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: atañer, concernir, referir, respectar, respetar, ver
përkas në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: concerner, regarder, échalasser, toucher
përkas në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: interessare, riguardare
përkas në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: angå, berøre, dabba, galla, gjelde, rake, røre, vedkomme
përkas në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: относить
përkas në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: anbelanga, angå, anknyta, beträffa, drabba, gälla, åstunda
përkas në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: katsoa, koskea
përkas në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: érint, vonatkozni, érinteni
përkas në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: concernir, olhar, ver
përkas në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dotyczyć, tyczyć
përkas në polonisht »