perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përkthyes

Fjalor: anglisht përkthyes
Përkthime: interpreter, translator
përkthyes në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: tlumočnice, tlumočník, překladatel
përkthyes në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dolmetscher, interpret, dolmetsch, interpreter, übersetzer
përkthyes në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: fortolker, tolk, translatør
përkthyes në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: intérprete, traductor
përkthyes në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: interprétateur, interprète, drogman, traducteur
përkthyes në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: interprete, traduttore
përkthyes në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: tolk, translatør
përkthyes në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: интерпретатор, переводчик, переводи, толкователь
përkthyes në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: інтэрпрэтатар, перакладчык
përkthyes në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: selittäjä, kääntäjä, kielenkääntäjä
përkthyes në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: διερμηνέας
përkthyes në greqisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: vertėjas
përkthyes në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: intérprete, tradutor
përkthyes në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: interpret
përkthyes në rumanisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: exponent
përkthyes në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: інтерпретатор, перекладач, транслятор
përkthyes në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: interpretator, tłumacz
përkthyes në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: översättare, tolk
përkthyes në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tõlk
përkthyes në estonisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: prevodilac
përkthyes në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: fordító
përkthyes në hungarisht »

Fjalë të ngjashme

përkthyes gjermanisht shqip, përkthyes të gjuhës serbe, përkthyes anglisht shqip, google përkthyes