perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përkul

Fjalor: anglisht përkul
Përkthime: bend, bent, decline, incline, lean, recline, slant, slope, stoop
përkul në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chýlit, hrbit, inklinovat, křivit, nachýlit, nahnout, nahýbat, naklánět, naklonit, ohnout, ohýbat, prohnout, prohýbat, sehnout, shrbit, shýbat, sklánět, sklonit, zahnout, zahýbat, zkřivit
përkul në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beugen, biegen
përkul në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bøje, helle, skråne, svinge
përkul në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: agachar, curvar, desplomarse, doblar, inclinar
përkul në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: courber, déverser, incliner, pencher
përkul në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: chinare, curvare, pendere
përkul në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bøye, helle, kurva, luta, skråne, slutta
përkul në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: наклонять
përkul në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: böjt, kröka, kurva, luta, slutta
përkul në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: painutama
përkul në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kaartaa, kallistaa, taivuttaa
përkul në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σκύβω
përkul në greqisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: lenktis
përkul në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: agachar, curvar, dobrar, inclinar, torcer
përkul në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pochylać
përkul në polonisht »