perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përmendore

Fjalor: anglisht përmendore
Përkthime: memorial, monument, antique, relic
përmendore në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: památka, památník, pomník
përmendore në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: denkmal, mahnmal, monument, kunstdenkmal
përmendore në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: mindesmærke, monument, støtte
përmendore në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: conmemorativo, estatua, monumento
përmendore në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cénotaphe, monument
përmendore në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: monumento
përmendore në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: minnesmerke, monument, statue, støtte, antikk, severdighet
përmendore në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: монумент, памятник
përmendore në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: minnesmärke, monument, stötte, vård, sevärdhet
përmendore në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: помнік
përmendore në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μνημείο
përmendore në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: spomenik
përmendore në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: emlékmű
përmendore në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: memorialas, monumentas, paminklas
përmendore në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: monumento
përmendore në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: pamiatka
përmendore në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pomnik, zabytek
përmendore në polonisht »