perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përpunoj

Fjalor: anglisht përpunoj
Përkthime: process, work, compile, elaborate, devise, operate, earn
përpunoj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dělat, hníst, obdělat, obdělávat, obrábět, pracovat, zpracovat, propracovat, vypracovat
përpunoj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bearbeiten, zurichten, ausgearbeitet, erarbeiten
përpunoj në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: labrar, tornear, trabajar, elaborar
përpunoj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: charpenter, épincer, façonner, ouvrer, usiner, élaborer, rédiger, traiter, préparer, ouvrager, soigner
përpunoj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: lavorare, tornire, trattare, elaborare
përpunoj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bearbeide, omarbeide, utarbeide, behandla, tilrettelegge
përpunoj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: обделывать, обрабатывать, переконструировать, подработать, разработать, подрабатывать, разрабатывать, выработать
përpunoj në rusisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: obrabiać, opracować, opracowywać, wypracować
përpunoj në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: bearbeta, utarbeta, behandla
përpunoj në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: laatia
përpunoj në finlandisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: elaborar
përpunoj në portugalisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bearbejde
përpunoj në danisht »