perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përshëndes

Fjalor: anglisht përshëndes
Përkthime: bow, goodbye, greet, nod, salute, tend, hello, welcome, compliment, hail
përshëndes në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: pozdravit, pozdravovat
përshëndes në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: begrüßen, grüßen, verbeugen, empfangen, gegrüßt, willkommen
përshëndes në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bukke, hilse, nikke
përshëndes në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: saludar, acoger, recibir
përshëndes në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: saluer
përshëndes në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: salutare
përshëndes në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: bukke, hilse, nikke
përshëndes në norvegjisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: tervitama
përshëndes në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: χαιρετίζω, χαιρετώ
përshëndes në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: íj, üdvözölni, fogadni, üdvözöl, köszönteni
përshëndes në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cumprimentar, saudar, saldar
përshëndes në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: кивати, вітайтеся, вітати, град, привітати
përshëndes në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kłaniać, powitać, pozdrawiać, pozdrowić, witać
përshëndes në polonisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: поприветствовать, приветствовать, салютовать, окликать
përshëndes në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вітаць, прывітаць
përshëndes në bjellorusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: hälsa
përshëndes në suedisht »