perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përshkrim

Fjalor: anglisht përshkrim
Përkthime: circumscription, delineation, description, designation, overview, picture, review
përshkrim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: obraz, popis, portrét
përshkrim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beschreibung, darstellung, schilderung, personenbeschreibung
përshkrim në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: beskrivelse, billede, skildring, signalement
përshkrim në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: descripción, pintura, reseña, retrato
përshkrim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: description, portrait, sélénographie, sigillographie, uranographie, signalement
përshkrim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: descrizione, identikit
përshkrim në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: beskrivelse, beskrivning, predikat, skildring, signalement
përshkrim në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: изображение, описание
përshkrim në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: beskrivning, predikat, skildring, signalement
përshkrim në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: описание
përshkrim në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: апісанне
përshkrim në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kirjeldus
përshkrim në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kuvaus
përshkrim në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: περιγραφή
përshkrim në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: portret
përshkrim në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ismertetés, leírás, személyleírás
përshkrim në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: aprašymas, atvaizdas
përshkrim në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: historial, pintura, retrato
përshkrim në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: відображення, зображення, нарис, опис, описання, переказ, портрет, пояснення
përshkrim në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: opis, rysopis
përshkrim në polonisht »