perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përshkruaj

Fjalor: anglisht përshkruaj
Përkthime: circumscribe, delineate, depict, describe, document, feature, portray
përshkruaj në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: líčit, ohraničit, opisovat, opsat, popisovat, popsat, vylíčit
përshkruaj në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beschreiben, darstellen, schildern
përshkruaj në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: beskrive
përshkruaj në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: circunscribir, describir, pintar
përshkruaj në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: chroniquer, circonscrire, décrire, dépeindre, raconte
përshkruaj në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: delimitare, descrivere
përshkruaj në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: beskrive
përshkruaj në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: описывать, профилировать, рисовать
përshkruaj në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: апісваць
përshkruaj në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kirjeldama
përshkruaj në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kuvailla, kuvata
përshkruaj në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: περιγράφω
përshkruaj në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: opisati
përshkruaj në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: leírni
përshkruaj në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: apibūdinti
përshkruaj në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: descrever, pintar
përshkruaj në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: додавати, додати, змалюйте, зображати, зображення, зображувати, зобразити, зобразіть, імідж, малювати, образ, окреслити, окреслювати, описати, описувати, опишіть, прикладіться, прикріпити, прикріплювати, прикріпляти
përshkruaj në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: opisywać
përshkruaj në polonisht »