perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: përveç

Fjalor: anglisht përveç
Përkthime: addition, also, apart, aside, beside, besides, beyond, but, else, except, excepting, pose
përveç në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: kromě, leda, mimo, vedle, vyjma
përveç në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ausgenommen, außer, bis, neben, nebenbei, über, zudem
përveç në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: además, excepto, fuera, menos, salvo, sino
përveç në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: excepté, fors, hormis, hors, ôté, outre, ponantais, sauf
përveç në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: eccetto, eccettuato, salvo, tranne
përveç në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: unntatt, uten, utom, utøver
përveç në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: кроме, помимо
përveç në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: därjämte, utom, utöver
përveç në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: акрамя, апрача, апроч
përveç në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: paitsi
përveç në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: izvan, osim
përveç në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kivéve, kívül
përveç në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: adiemos, excepto, fora, menos, salvo, sino
përveç në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: razen
përveç në sllovenisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: крім, нарізно, окремо, окрім, осторонь, порізно
përveç në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: oprócz, prócz
përveç në polonisht »