perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: padurim

Fjalor: anglisht padurim
Përkthime: impatience, restlessness
padurim në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: nedočkavost, netrpělivost
padurim në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: ungeduld
padurim në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: impaciencia
padurim në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: impatience
padurim në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: impazienza
padurim në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: utålmodighet
padurim në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: нетерпеливость, нетерпение
padurim në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: otålighet
padurim në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: нецярпенне, нецярплівасць
padurim në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: türelmetlenség
padurim në hungarisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: netrpezlivosť
padurim në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: нетерпіння
padurim në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: niecierpliwość, zniecierpliwienie
padurim në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: utålmodighed
padurim në danisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: нетърпение
padurim në bullgarisht »

Fjalë të ngjashme

padurim pres pushimet verore, me padurim