perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: paraprak

Fjalor: anglisht paraprak
Përkthime: preliminary, initiatory, inaugural, initial, introductory, opening, preamble, precursory, preface, prefatory
paraprak në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: předběžný, přípravný, úvodní, zahajovací, uvozovací
paraprak në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: einleitend
paraprak në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: forberedende
paraprak në danisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: préliminaire, préalable, préjudiciel, introductif, liminaire, propédeutique
paraprak në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: introduttivo, preliminare
paraprak në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: forberedende, preliminær
paraprak në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: прелиминарный, подготовительный, вводный, вступительный, предварительный
paraprak në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: прэлімінарны, папярэдні, уступны
paraprak në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: προκαταρκτικός
paraprak në greqisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: preliminarny, przedwstępny, wstępny
paraprak në polonisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: preliminar, inicial
paraprak në spanjisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: preliminar, inicial
paraprak në portugalisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: preliminär
paraprak në suedisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: bevezető
paraprak në hungarisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вступний, вхід, передчасний, попередній, тимчасовий, умовний
paraprak në ukrainisht »

Fjalë të ngjashme

planifikimi paraprak