perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: pasardhës

Fjalor: anglisht pasardhës
Përkthime: heir, heritor, laird, squire, successor, follower
pasardhës në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dědic, následník, následovník, nástupce
pasardhës në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: erbe, gutsherr, nachfolger
pasardhës në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: arving, patron, efterfølger
pasardhës në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: heredero, sucesor
pasardhës në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fidéicommissaire, héritier, successeur, prince
pasardhës në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: erede, seguace
pasardhës në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: arving, etterfølger, patron
pasardhës në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: наследник, преемник
pasardhës në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: patron, efterföljare, efterträdare
pasardhës në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: наследник
pasardhës në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: наследнік, наступнік, пераемнік, спадкаемец, прадаўжальнік
pasardhës në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pärija
pasardhës në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: perijä, perillinen
pasardhës në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: κληρονόμος
pasardhës në greqisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: įpėdinis
pasardhës në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: descendente, sucessor
pasardhës në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: dedič
pasardhës në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: наступник, спадкоємець
pasardhës në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: dziedzic, następca, sukcesor
pasardhës në polonisht »