perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: patate

Fjalor: anglisht patate
Përkthime: potato, spud, tater
patate në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: brambor
patate në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: kartoffel
patate në gjermanisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: papa, patata
patate në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: parmentière, patate, pomme
patate në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: potet
patate në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: картофель, картофелина, картошка
patate në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: potatis
patate në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: картоф
patate në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: бульба
patate në bjellorusisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: burgonya, krumpli
patate në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: batata, papa
patate në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: картоплю, картопля, картоплина
patate në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: kartofel, ziemniak
patate në polonisht »
Fjalor: danez
Përkthime: pottet
patate në danisht »
Fjalor: italian
Përkthime: patata
patate në italisht »

Fjalë të ngjashme

patate te mbushura, patate ne furre, patate te skuqura, patate al forno, patate te ziera, patate te pjekura, patate me pule ne furre, patate me mish, patate furre me pana, patate te embla