perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: peizazh

Fjalor: anglisht peizazh
Përkthime: landscape, scenery
peizazh në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: krajina, krajinomalba
peizazh në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: landschaft
peizazh në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: landskab, landskamp
peizazh në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: marido, paisaje
peizazh në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: paysage, site
peizazh në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: paesaggio
peizazh në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: landskap
peizazh në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: ландшафт, пейзаж
peizazh në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: landskap
peizazh në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: краявід, ландшафт
peizazh në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: maastik
peizazh në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: maisema
peizazh në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τοπίο
peizazh në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: krajolik
peizazh në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: gamtovaizdis, peizažas
peizazh në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: paisagem, passaje
peizazh në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: krajina
peizazh në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: держава, краєвид, країна, ландшафт, пейзаж, сільський
peizazh në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: krajobraz, pejzaż
peizazh në polonisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: tájkép
peizazh në hungarisht »

Fjalë të ngjashme

peisazh dimri, peisazh pranvere, peisazh dimeror, peisazh pranveror, peisazh vere, peisazh dimri poezi, peisazh natyror, peisazh vjeshte, peisazh dimri vizatim, peisazh natyre