perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: pemë

Fjalor: anglisht pemë
Përkthime: timber, tree, wood
pemë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: dřevo, dříví, strom
pemë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: bauholz, baum, forst, gehölz, holz, wald
pemë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: ferle, skov, tømmer, træ, tre, trevirke, ved
pemë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: árbol, bosque, madera, mata, monte, palo
pemë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: arbre, bois, cassier
pemë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: albero, bosco, legna, legname, legno, selva
pemë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: felle, nåletre, skog, tømmer, tre, trevirke
pemë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: дерево, древо, лес
pemë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: tömmer, träd, tre
pemë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: гора, дърво
pemë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: дрэва, лес
pemë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: puit, puu
pemë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: metsikkö, puu, puuaine
pemë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: δέντρο, ξυλεία, ξύλο
pemë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: stablo, šuma
pemë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gyümölcsfa, szentjánoskenyérfa
pemë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: mediena, medis, miškas
pemë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: árgon, árvore, bosque, floresta, lenha, monte, pau
pemë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: copac, lemn, pădure, pom
pemë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: drevo
pemë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: strom
pemë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: годувальниця, нянька, няньчити
pemë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: drzewo
pemë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

pemë dhe perime, pemë frutore, dudi pemë