perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: perandor

Fjalor: anglisht perandor
Përkthime: emperor
perandor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: císař
perandor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: imperator, kaiser
perandor në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: keiser, kejser
perandor në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: emperador
perandor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: empereur, imperator, impératrice
perandor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: imperatore
perandor në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: keiser
perandor në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: император, кайзер
perandor në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: kejsare
perandor në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: імператар
perandor në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: keiser, tsaar
perandor në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: keisari
perandor në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: αυτοκράτορας
perandor në greqisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: császár
perandor në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: imperatorius
perandor në lituanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: імператор, імператоре
perandor në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: cesarz
perandor në polonisht »

Fjalë të ngjashme

perandor japonez, perandor romak, perandor romak me origjine ilire, perandori romak kostandin, perandor romak augusti, perandor damask, perandor fabric, perandori augusti, perandor ilir, perandori bizantin anastasi 1