perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: perlë

Fjalor: anglisht perlë
Përkthime: pearl, parka, pear, pearly
perlë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: perla, perleťový
perlë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: perle
perlë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: perle
perlë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: margarita, perla, perlino
perlë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: perle, nacré, perlé, perlier
perlë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: perla, perlaceo, perlato
perlë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: perle
perlë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: жемчуг, жемчужина, перл, жемчужный
perlë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: pärla
perlë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: жамчужына, жамчужны
perlë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: pärl
perlë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: helmi
perlë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: μαργαριτάρι
perlë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: biser
perlë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: gyöngy
perlë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: perlas
perlë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: perla, pérola
perlë në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: perla
perlë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: перлина, перлинний, перловий
perlë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: perła, perłowy
perlë në polonisht »