perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: pesëdhjetë

Fjalor: anglisht pesëdhjetë
Përkthime: fifty
pesëdhjetë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: padesát, padesátka
pesëdhjetë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fünfzig
pesëdhjetë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: femti, halvtreds
pesëdhjetë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: cincuenta
pesëdhjetë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: cinquante
pesëdhjetë në frëngjisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: femti
pesëdhjetë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: пятьдесят
pesëdhjetë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: femti, femtio
pesëdhjetë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: пяцьдзесят
pesëdhjetë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: viiskümmend
pesëdhjetë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: viisikymmentä
pesëdhjetë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πενήντα
pesëdhjetë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pedeset
pesëdhjetë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: ötven
pesëdhjetë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: penkiasdešimt
pesëdhjetë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: cinquenta
pesëdhjetë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: cincizeci
pesëdhjetë në rumanisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: petdeset
pesëdhjetë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: päťdesiat
pesëdhjetë në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: pięćdziesiąt
pesëdhjetë në polonisht »

Fjalë të ngjashme

pesëdhjetë hijet e greit, pesëdhjetë nuanca të hirta, pesëdhjetë hijet e grisë