perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: piktor

Fjalor: anglisht piktor
Përkthime: decorator, painter
piktor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: malíř, natěrač
piktor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: maler
piktor në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: kunstmaler, kunstner, maler, malermester
piktor në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: pincel, pintor
piktor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: animalier, badigeonneur, beurrier, femme, fresquiste, peintre
piktor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: imbianchino, pittore
piktor në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: kunstner, maler, malermester
piktor në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: живописец, маляр, художник
piktor në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: konstnär, målare, maler
piktor në suedisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: maalikunstnik
piktor në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: βαφέας
piktor në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: slikar
piktor në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: tapytojas
piktor në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: pincel, pintor
piktor në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: maliar
piktor në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: malarz
piktor në polonisht »

Fjalë të ngjashme

piktor shqiptar, piktor te famshem, piktor te famshem shqiptar, piktor vlonjat, piktor festék, piktor kosovar, piktor gerba, piktor festékbolt, piktor festékbolt székesfehérvár, piktor miwi