perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: pjellor

Fjalor: anglisht pjellor
Përkthime: fertile, gong, good, opulent
pjellor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: plodný, úrodný, žírný, bohatý, bujný, hojný
pjellor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: fruchtbar, fett
pjellor në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: frugtbar
pjellor në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: fecundo, feraz, fértil, productivo
pjellor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: fécond, fertile, généreux, plantureux
pjellor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: fertile, opimo
pjellor në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: fruktbar, nytta, frodig
pjellor në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: плодородный, урожайный
pjellor në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: fruktbar, nytta, bördig
pjellor në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: урадлівы
pjellor në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: hedelmällinen
pjellor në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: rodan
pjellor në kroatisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: fecundo, fértil, frutífero
pjellor në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: буйний, великодушний, вишикувати, вишикуватися, добрий, жирний, звання, здоровий, категорія, клас, класифікувати, кріпкий, оцінити, оцінювати, пишний, плідний, плодючий, продуктивний, ранг, результативний, родючий, розкішний, розряд, ряд, сердечний, соковитий, ступінь, урожайний, чин, шикувати, шикуватися, щедрий, щирий
pjellor në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: urodzajny, żyzny
pjellor në polonisht »