perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: pjesëmarrës

Fjalor: anglisht pjesëmarrës
Përkthime: attendee, competitor, contender, contestant, partaker, participant, participator, partner, party
pjesëmarrës në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: frekventant, podílník, účastník
pjesëmarrës në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: teilhaber, teilnehmer, mitwirkender
pjesëmarrës në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: deltager
pjesëmarrës në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: interesado, participante, cómplice, copartícipe, partícipe
pjesëmarrës në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: participant, participante
pjesëmarrës në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: partecipante
pjesëmarrës në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: deltager, felle
pjesëmarrës në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: участник, соучастник
pjesëmarrës në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: deltagare
pjesëmarrës në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: участник
pjesëmarrës në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: удзельнік
pjesëmarrës në bjellorusisht »
Fjalor: grek
Përkthime: διαγωνιζόμενος, συμμέτοχος
pjesëmarrës në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: učesnik
pjesëmarrës në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: részes
pjesëmarrës në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: participante
pjesëmarrës në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: účastník
pjesëmarrës në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вечір, вечірка, вступник, загін, партійний, партія, сторона, учасник, член
pjesëmarrës në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: uczestnik, współuczestnik
pjesëmarrës në polonisht »