perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: plagë

Fjalor: anglisht plagë
Përkthime: gash, injury, laceration, slash, sore, wound
plagë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: bolest, poranění, rána, urážka, zranění
plagë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: verletzung, verwundung, wunde
plagë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: sår
plagë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: herida, lesión, llaga
plagë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: blessure, plaie, traumatisme
plagë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: ferita, lesione, piaga, squarcio
plagë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: sår, såra, skada, skottsår
plagë në norvegjisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: blessyr, sår, såra, skada, skottsår
plagë në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: рана
plagë në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: рана
plagë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: haav
plagë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: haava, vamma
plagë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: τραύμα
plagë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: bol, rana
plagë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: seb, sebesülés, sérülés
plagë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: žaizda
plagë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: ferida, ferimento, fermento, lesão, traumatismo
plagë në portugalisht »
Fjalor: rumun
Përkthime: ofensă
plagë në rumanisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: вирізати, вирізка, відрізаний, відрізати, гвоздика, збиток, зріз, косити, поранення, поранити, порвати, поривати, поріз, порізати, пошкодження, рана, ранити, рань, різати, рожевий, розрізати, розтинати, скоротити, скорочення, скорочування, скорочувати, ушкодження, фасон
plagë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: rana
plagë në polonisht »