perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: plan

Fjalor: anglisht plan
Përkthime: design, intention, plan
plan në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: intence, návrh, osnova, plán, půdorys, úmysl, výkres, záměr
plan në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: absicht, entwurf, plan, vorhaben
plan në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: forset, hensigt, plan, tegning
plan në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: intención, intento, plan, plano, propósito
plan në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: dessein, intention, plan
plan në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: disegno, intenzione, piano, progettazione, progetto, proposito
plan në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: avsikt, forsett, hensikt, plan
plan në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: замысел, намерение, план
plan në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: avsikt
plan në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: намерение, план
plan në bullgarisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kavatsus
plan në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: aie, aikomus, asemakaava, hanke, kaavailu, kartta, suunnitelma, tarkoitus
plan në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: πρόθεση, σχέδιο
plan në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: namjera
plan në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: felülnézet
plan në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: brėžinys, planas, projektas
plan në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: intenção, intento, plano, planta, propósito
plan në portugalisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: plán
plan në sllovakisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: zamysł
plan në polonisht »

Fjalë të ngjashme

plan biznesi, plan marketingu, plan ditor mesimor, plan mesimor, plan pune, plan b, plan projekti, plan ditar, plan edukativ, plan aktiviteti