perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: poet

Fjalor: anglisht poet
Përkthime: pen, poet
poet në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: básník, pěvec, poeta
poet në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: dichter, poet
poet në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: digter, dikter, poet
poet në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: poeta
poet në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: aède, barde, guéret, inclémence, inclément, nautonier, olympe, poète, rimeur, sixain, synecdoque
poet në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: poeta, vate
poet në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: dikter, poet, skald
poet në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: поэт, стихотворец
poet në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: poet, skald
poet në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: поет
poet në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: паэт
poet në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: luuletaja, poeet
poet në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: runoilija
poet në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: ποιητής
poet në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: pjesnik
poet në kroatisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: poetas
poet në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: aquilino, poeta
poet në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: pesnik
poet në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: básnik
poet në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: лебідь, менестрель, поет, поете, співак, співець
poet në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: poeta
poet në polonisht »

Fjalë të ngjashme

poet shqiptar, poet greek, poet greek ka, poet i famshem rus, poet laureate, poet plays, poet technologies, poet bastille lyrics, poet bastille, poet biorefining