perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: popull

Fjalor: anglisht popull
Përkthime: common, folk, people, populace
popull në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: lid, národ
popull në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: leute, volant, volk
popull në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: folk, offentligheden
popull në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: mundo, pueblo
popull në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: peuple
popull në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: gente, nazione, popolo, volgo
popull në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: folk
popull në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: люд, народ, население
popull në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: allmänhet, allmoge, folk
popull në suedisht »
Fjalor: bullgare
Përkthime: народ
popull në bullgarisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: люд, народ
popull në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: rahvas
popull në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kansa, rahvas
popull në finlandisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: narod
popull në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nép
popull në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: gente, mundo, nação, povo
popull në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: бігти, гонки, держава, забіг, заїзд, змагання, країна, люд, народ, народе, національність, нація, порода, раса, расовий
popull në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: lud
popull në polonisht »

Fjalë të ngjashme

popull nomad, popular pagan, popull komb, muzik popullore, keng popullore, koncepti popull, termipol, vox populi, o popull, popull berisha