perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: popullor

Fjalor: anglisht popullor
Përkthime: folk, folksy, popular, common, pop
popullor në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: lidový, národní, populární, běžný, obecný, obyčejný, společný, sprostý
popullor në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: populär, volkstümlich
popullor në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: folkelig, populær, almindelig, fælles
popullor në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: popular
popullor në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: populaire, villanelle, vulgaire, commun
popullor në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: popolano, popolare, volgare, comune
popullor në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: folkelig, avholdt, felles, populær
popullor në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: народный, популярен, популярный
popullor në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: народны, папулярны
popullor në bjellorusisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kansan-, kansantajuinen, pidetty
popullor në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: nép, népi, népies
popullor në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: nacional, popular, célebre
popullor në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: народний, популярний, розповсюджений, тривіальний, щоденний, відомий, загальновідомий, загальнодоступний, знаменитий, знаний, піде-іде
popullor në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: ludowy, popularny, łyżeczka
popullor në polonisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: populär
popullor në suedisht »

Fjalë të ngjashme

mjeku popullor, sporti popullor, kuvendi popullor, mjek popullor, vallzim popullor, tregim popullor, konaku popullor, kallzim popullor, teatri popullor, humor popullor