perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

pushtet në portugalisht

Fjalë: pushtet (numri i letrave: 7)
Fjalë: shqiptar-portugalisht
Përkthime (21): autoridade, competência, desprestigiar, poder, prestigio, força, fortaleza, furna, intensidade, potencia, potência, vigor, mandato, energia, potenciar, controle, demagogia, império, mando, reino, seroarão
Vlerësim:
(1.5/5)
 
Fjalë të ngjashme: portugalisht pushtet, pushteti ekzekutiv, pushtet pa lavdi, pushtet hijesh, fjala pushteti, pushtet në portugalisht, autoridade në shqip
pushtet në portugalisht