perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: pranverë

Fjalor: anglisht pranverë
Përkthime: spring, springtide, springtime
pranverë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: jaro
pranverë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: frühjahr, frühling, lenz
pranverë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: forår, vår
pranverë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: abril, primavera
pranverë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: printemps, renouveau
pranverë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: primavera
pranverë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: vår
pranverë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: весна
pranverë në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: vår
pranverë në suedisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: вясна
pranverë në bjellorusisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: kevad
pranverë në estonisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kevät
pranverë në finlandisht »
Fjalor: grek
Përkthime: άνοιξη
pranverë në greqisht »
Fjalor: kroat
Përkthime: proljeće
pranverë në kroatisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: kikelet, tavasz
pranverë në hungarisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: pavasaris
pranverë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: primavera
pranverë në portugalisht »
Fjalor: slloven
Përkthime: pomlad
pranverë në sllovenisht »
Fjalor: sllovake
Përkthime: jar
pranverë në sllovakisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: весна, головний, джерело, криниця, найкращий, первинний, первісний, перший, початковий, пружина, стрибати, стрибнути
pranverë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: wiosna
pranverë në polonisht »