perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: prapashtesë

Fjalor: anglisht prapashtesë
Përkthime: postfix, suffix
prapashtesë në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: přípona, sufix
prapashtesë në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: nachsilbe, suffix
prapashtesë në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: suffiks
prapashtesë në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: sufijo
prapashtesë në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: affixe, suffixe
prapashtesë në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: suffisso
prapashtesë në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: suffiks
prapashtesë në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: суффикс
prapashtesë në rusisht »
Fjalor: bjellorusisht
Përkthime: суфікс
prapashtesë në bjellorusisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: priesaga
prapashtesë në lituanisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: sufixo
prapashtesë në portugalisht »
Fjalor: ukrainas
Përkthime: суфікс, частинка, частка
prapashtesë në ukrainisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: przyrostek
prapashtesë në polonisht »