perkthe.org

Mënyrë e thjeshtë për të përkthyer fjalë.

Shumë fjalorë dhe një bazë të dhënash shumë të madh të fjalëve.

Lista e përkthimeve: prirem

Fjalor: anglisht prirem
Përkthime: incline, slope, tilt, lean, bend, bent, decline, recline, slant, stoop, bias, bow, brainwash, coax, determine, induce, nod, prevail, propitiate, tend
prirem në anglisht »
Fjalor: çeke
Përkthime: chýlit, inklinovat, klopit, nachýlit, nahnout, naklonit, sehnout, sklonit, sklopit, vyklápět, nahýbat, naklánět, hrbit, křivit, ohnout, ohýbat, prohnout, prohýbat, shrbit, shýbat, sklánět, zahnout, zahýbat, zkřivit, uvést
prirem në çeki »
Fjalor: gjermanisht
Përkthime: beugen, neigen, biegen, anhalten, bewegen
prirem në gjermanisht »
Fjalor: danez
Përkthime: bøje, skråne, helle, svinge
prirem në danisht »
Fjalor: spanjisht
Përkthime: agachar, inclinar, abatir, desplomarse, curvar, doblar, inclinarse, mover, propender, recostar, tender
prirem në spanjisht »
Fjalor: frëngjisht
Përkthime: déverser, incliner, pencher, courber, amener, induire
prirem në frëngjisht »
Fjalor: italian
Përkthime: pendere, chinare, curvare
prirem në italisht »
Fjalor: norvegjeze
Përkthime: skråne, bøye, helle, kurva, luta, slutta
prirem në norvegjisht »
Fjalor: rusisht
Përkthime: нагибать, наклонять, накренять, нагнуть, наклонить, склонять
prirem në rusisht »
Fjalor: suedez
Përkthime: skåne, böjt, kröka, kurva, luta, slutta, tendera
prirem në suedisht »
Fjalor: finlandez
Përkthime: kallistaa, kaartaa, taivuttaa
prirem në finlandisht »
Fjalor: hungarez
Përkthime: lehajolni
prirem në hungarisht »
Fjalor: portugalisht
Përkthime: inclinar, agachar, curvar, dobrar, torcer, propender
prirem në portugalisht »
Fjalor: polonisht
Përkthime: nachylać, nachylić, pochylać, skłaniać
prirem në polonisht »
Fjalor: estonez
Përkthime: painutama
prirem në estonisht »
Fjalor: grek
Përkthime: σκύβω
prirem në greqisht »
Fjalor: lituanez
Përkthime: lenktis
prirem në lituanisht »